4 i pół, czyli Połowinki 2014

Każdy prawdziwy cetkowicz wie, że jest takie jedno ważne wydarzenie w roku jak Zlot Ogólnopolski posiadaczy Volvo C70. Odbywają się od 2011 roku i z każdym rokiem frekwencja rośnie. Co zrobić gdy to przestaje wystarczać? Trzeba zorganizować kolejny zlot.

25-26 października 2014 warszawska rodzina cetek miała zaszczyt gościć przyjaciół z pozostałej części polski.
Na punkt zbiórki został wyznaczony parking pod Stadionem Narodowym. Miejsce dobrze znane miłośnikom motoryzacji. Wiele klubów organizuje tu spotkania.
Pogoda nie rozpieszczała. Silny wiatr i temperatura oscylującą w okolicach zera stopni dawała się we znaki.
_DSC1488Mimo niesprzyjającej aury stawiło się 15 cetek z rożnych części polski. Jedna przyjechała nawet ze Szczecina (Pozdrowienia dla Ciebie Prej 😉 ). Liczba samochód nie robi pewnie wrażanie na fanach VAGów czy Hond, którzy na spotach spotykają się w większych grupach. C70 jest jednak bardzo rzadkim samochodem i nawet na zlotach ogólnopolskich rekordowa frekwencja to 20 aut. Biorąc to pod uwagę bardzo cieszy fakt obecności kilkunastu cetek.

Ze Stadionu Narodowego kolumna cetek przejechała do Centrum Handowego Arkadia, gdzie uczestnicy mogli się rozgrzać i coś zjeść. Była to również okazja do zrobienia kilku ciekawszych zdjęć.
Jak i nagrania pamiątkowego filmu. Niestety kilka cetek zgubiło się na sporym parkingu i musiały je zastąpić zaprzyjaźnione „cetki w kombi” czyli 850R i V70R z klubu volvoforum.pl. Za każdym razem, gdy oglądam ten film uśmiech sam ciśnie się na usta i nie mogę doczekać się kolejnego zlotu 🙂

Najedzenie i ogrzani pojechaliśmy na kolejną popularną warszawską miejscówkę, wzbudzając przy tym nie małe zainteresowanie przechodniów 🙂
Aleja na skarpie to miejsce gdzie w weekend nie ma wielu samochodów i można komfortowo zrobić kilka zdjęć, tak aby każdy miał pamiątkę z obecności na zlocie.
Nie sposób w tym miejscu zaprezentować wszystkich zdjęć. Za uwiecznienie imprezy odpowiedzialny był zespół SMphoto.pl zajmujący się profesjonalną fotografią motoryzacyjną. Więcej zdjęć na profilach na Flickr:

Po zdjęciach każdy miał chwile na powrót do domu lub hotelu, odświeżenie się i zostawienie samochodu. Kontynuacja impreza odbyła się przy piwie, w jednym z warszawskich lokali… no dobra, chwilę wcześniej było też coś mocniejszego 😛
Przyłączyła się do nas jeszcze grupa volvoforum.pl, więc stanowiliśmy całkiem pokaźną grupę 🙂
Zdjęcie oficjalne z rozpoczęcia imprezy, resztę utajniono 😛
Bardzo miło będę wspominał to spotkanie i nie mogę doczekać się kolejnego. 🙂
Najbliższy okazja to Zlot Ogólopolski C70. Czy połowinki odbędą się również w 2015 i wpiszą się na stałe w kalendarz imprez obowiązkowych? Czas pokaże 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *