Rozpórka przednich kielichów

Rynek części i akcesoriów tuningowych nie rozpieszcza właścicieli Volvo. Są jednak perełki..

Volvo przewidziało w swojej ofercie akcesoriów na przykład rozpórkę przednich kielichów. Tak prezentuje się w katalogu z czasów świetności naszych cetek.

akcesoriaZ dostępnością akcesoriów po kilkunastu latach bywa różnie. Rozpórka według forumowych legend zaliczała się do grona części niedostępnych… nic bardziej mylnego. Można ją zamówić w autoryzowanych serwisach Volvo.

Co daje montaż takiej rozpórki? W teorii lepsze prowadzenie, sztywność nadwozia….
W praktyce wyłącznie ładny wygląd 🙂 idealne zwieńczenie prac remontowych nad cetką.
Czyż nie jest piękna?

Przed montażem. smutno, pusto, czegoś tu brakuje..

Przed montażem. smutno, pusto, czegoś tu brakuje..

Zdecydowanie lepiej :)

Zdecydowanie lepiej 🙂

Kiedyś rozpórka mogła stanowić również punkt mocowania dla zbiorniczków regulowanego zawieszenia Öhlins’a. To właśnie je widać na zdjęciu poglądowym z katalogu. Zawieszenie to jest jednak już prawdziwym białym krukiem a jego cena nawet gdy było jeszcze dostępne przekraczała obecną wartość rynkową C70.

_DSC2740

Rozpórki odbieramy w ASO ładnie zapakowane w firmową folie. W środku znajduje się pozioma belka, dwa elementy mocujące poprzeczkę do kielichów, wszystkie potrzebne do montażu śrubki, łącznie z nakrętkami na śruby mocujące łożysko amortyzatora do kielichów oraz instrukcja.

Zestaw jest absolutnie plug & play. Montaż można przeprowadzić samodzielnie. Należy tylko zadbać aby auto stało na płaskiej, równej powierzchni. Nie jest potrzebne podnoszenie auta ani jakiekolwiek skomplikowane narzędzia.
Czas pracy: 15min

_DSC2747

 

_DSC2752

Numer części: 9204176
Cena: około 360 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *